500 Yıllık Bilimsel Aldatmacalar

%30
500 Yıllık Bilimsel Aldatmacalar Gerald Messadie

Liste Fiyatı : 32,50 TL
İndirimli Fiyat : 22,75 TL

Temin süresi 1 gündür.

Adet




* "BEYLER, DÜNYA DÜZDÜR." * PARATONER, KÂFİRLERİN KILICI. * DEMİRYOLU, YOLCULARI BOĞACAKTIR." * BEKÂRET KEMERİ, ÇILGINLIĞI ÖNLER. * "BAY PASTEUR KUDUZU YAYIYOR!" * "KOKLAYICI UÇAKLAR PETROL YATAKLARINI BULUYOR." * ÇERNOBİL'İN DUMANI BİZİM SINIRLARIMIZDA DURMUŞTUR.

Yıldırım gökyüzünün öfkesinin ifadesidir... Demiryolu yolcuları boğacaktır... Ay, 200 kilometrelik bir buz tabakasıyla kaplıdır... Mastürbasyon çıldırtır ve verem yapar... İneklerin osuruğundan çıkan metan gazı sera etkisini artırır... GDO'lu mısırların sağlık açısından hiçbir tehlikesi yoktur... Nötrinolar ışıktan daha hızlı parçacıklardır...

Bütün bu "gerçek"lerin bilim çevreleri tarafından ciddiye alındığına inanmak güçtür. Oysa frenolojiden soğuk füzyona, koklayıcı uçaklardan suyun belleğine kadar aldatmacalar ve saçmalıklar çoğu kez saygın otoritelerden onay görmüştür. Galileo, Buffon, Newton, Franklin, Darwin, Pasteur ya da Einstein'a gelince, bunların hepsi bilim karşıtlarını ya da değişmez gerçekler olarak kabul edilen öğretileri yeninceye dek sahtekâr yerine konmuşlardır.

Bu kitap kendi kendini aldatmaktan cehaletin getirdiği hatalara, doğrulanmış düzenbazlıktan yanlış yönlendirmeye kadar bilim tarihinin doksan "olağanüstü öyküsünü" bir araya getiriyor. Bu öyküler, gerçeğin en büyük düşmanının yalanlar değil inanışlar olduğunu düşünen Nietzsche'nin haksız olmadığını kanıtlıyor.
Stok Kodu
9786053434504
Boyut
140-220
Sayfa Sayısı
384
Basım Tarihi
2014-12
Çeviren
Hasan Can Utku
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat