Temel Din Eğitimi (hikaye ve Örneklerle)

%20
Temel Din Eğitimi (hikaye ve Örneklerle) Eyüp Beyhan
Örneklerle ve Hikayelerle Temel Din Eğitimi, hayatınıza kılavuzluk edecek iman, ibadet, görgü kuralları ve Allah Resulü’nün örnek hayatı ile ilgili derli toplu bilgileri birarada bulabileceğiniz bir kitap. Yediden yetmişe herkesin rahat anlayabileceği, sade ve anlaşılır bir dille yazılmış olan bu eser, Kur’an kursları, yaz kursları ve diğer din eğitimi veren kurumlarda uygulanmakta olan müfredata uygun olarak hazırlandı.

Kitabı, din eğitimi alanında yıllardır yaptığı çalışmaları ve gözlemleri de dikkate alarak titizlikle hazırlayan Eyyüp Beyhan, gençlerimizin ihtiyaç duyduğu bilgileri, onların anlayacağı dil ve üslupla vermeye özellikle dikkat etmiştir.

Diğer din eğitimi kitaplarından farklı olarak, bilgilerin daha ilgi ile ve önem verilerek okunması için her bölümün başında konunun önemi ve hayatımızdaki etkileri, yansımaları anlatılmıştır. Ayrıca konuların daha rahat anlaşılmasını ve akılda kalmasını sağlamak için yeri geldikçe örnek olaylara ve hikâyelere de yer verilmiştir.

Çocuklarınıza iyi bir Müslüman olmayı öğretirken sizin de istifade edeceğiniz kapsamlı bir eser olan Örneklerle ve Hikayelerle Temel Din Eğitimi, Hacegan Yayınları’ndan okuyucuya sunuluyor
Stok Kodu
9789944700177
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat