Türk Dili ve Anlatım Bilgileri

%15
Türk Dili ve Anlatım Bilgileri Muhammet Yelten

Liste Fiyatı : 27,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,95 TL

Aynı gün kargo

Adet
Sevmek eyleminin gerçekleşmesinin bilmek eylemi ile özdeş olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. İnsanın bir şeyi bildiğine inanması çok önemli aşamadır ve ayrıca bir güven olayıdır da.
Dilimizi biliyoruz ve seviyoruz. O halde onun sözlü halini ve yazılı kısmını her durumda en iyi şekilde icra etmeliyiz. Konuşmalarımızda kelimelerin seçiminden telaffuzuna kadar doğru şekillerini özenle kullanmaya çalışmalıyız. Ayrıca yazma sırasında cümlelerimizin anlam ve yapılarının, dilin değerlerine uygun olup olmadığına da hassasiyet göstermeliyiz. Çünkü dünyada yaşayan en eski dillerden biri olan Türkçemizin böyle bir titiz kullanımı çoktan hak ettiğini biliyoruz.
Çağlar öncesinden yazılı belgelerle var olduğunu gördüğümüz Türk dili; ses, yapı ve anlam cihetleriyle bizi her zaman gururlandırmaktadır. Seslerindeki çeşitlilik, kelimelerindeki zenginlik ve cümlelerindeki işleklik kullanıcılarını hep heyecanlandırmıştır.
Bir dilin inceliklerini anlayarak öğrenme konusunda takip edilecek kitabın rolü büyüktür. Kağıdından yazı tipine kadar birçok husus okuyucuyu etkiler. Kitabın sunduğu bilgilerin güvenilir, metodunun yaygın olması okuyucunun doğal beklentileri arasındadır. Üniversite öğrencileri ana-dillerini bütün yönleriyle bir daha gözden geçirip bildiklerini tekrar etmek ve yenilerini öğrenmek için Türk dili dersi okumak durumundadırlar. Elinizdeki kitap bu dersin çerçeve proğramına bağlı şekilde oluşturulmuştur. Kitabımızın okuyucusuna dil ve okuma zevkini kazandırması dileğiyle.
Stok Kodu
9789753534109
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
592
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat